Jak nastavit formát číslování účtu?

primaERP vyvinul novou funkci pro pokročilé uživatele Billingu. Nyní se můžete rozhodnout, jestli chcete nastavovat čísla účtu manuálně, nebo pro svoje účty vytvořit vlastní formát číslování, díky němuž budou vaše účty číslovány automaticky. Jak na to? Čtěte dál:

Jak můžu změnit nastavení?

1. Klikněte na ikonku Nastavení, kterou naleznete v pravém horním rohu, a vyberte Nastavení BILLING.

2. Zobrazí se Obecné nastavení.


Ve výchozím nastavení je tato funkce vypnuta, což znamená, že účty můžete číslovat manuálně. Na obrázku dole je znázorněno, jak vypadá manuální číslování:

* Z obrázku je patrné, že do políčka číslo účtu můžete zadat jakýkoliv text a/nebo číslo. Tyto údaje budete muset zadávat pokaždé, když vystavujete nový účet.

3. Pokud chcete, aby vaše účty byly číslovány automaticky, zapněte, prosím tuto funkci v obecném nastavení. Potom budete mít možnost vytvořit formát číslování a rozhodnout se, jaké číslo bude mít váš další vystavený účet.


A. Nastavte formát číslování:


1. Vedle formátu číslování uvidíte výchozí schéma číslování, které používá BILLING. Pokud chcete změnit výchozí formát, klikněte na tlačítko "Změnit formát".

 B. Okno pro úpravu formátování:

1. Zde můžete pomocí proměnných nastavit libovolné formátování. Mějte prosím na paměti, že číslo účtu musí být vždy součástí jakéhokoli formátu číslování. Nejprve uvidíte výchozí formát číslování pro BILLING.           
= Zde je znázorněno, jak bude vypadat číslo účtu podle zvoleného formátu. Toto číslo se bude měnit podle zvolených proměnných.


= Zde jsou proměnné, které si můžete zvolit pro formát číslování. Formát změníte kliknutím na dané proměnné. Například po kliknutí na "rok vystavení účtu" bude na řádek přidána proměnná {year}. Po kliknutí na "měsíc vystavení účtu" bude přidána proměnná {month}. Vždy je použit aktuální  měsíc a rok.

= Zde jsou příklady. Pokud byste chtěli používat formát číslování pro 3-místná čísla, klikněte sem a uvidíte, jak daný formát může vypadat. Pokud chcete formát s určitým počtem znaků pro každou proměnnou, klikněte na druhý příklad. 
= Číslo znázorněné uvnitř proměnné {number} představuje, kolik míst bude mít proměnná.

Příklad výchozího formátování:  Zde není žádné číslo uvnitř proměnné {year}, takže systém používá obvyklé formátování. Vzhledem k tomu, že výchozí formát je 3-místný, proměnná obsahuje číslo "3".

Příklad proměnné {number:5}: Zde nastavíte 5-místné číslo. Pokaždé, když zvolíte určitý počet míst, budou přidány úvodní nuly.

Základní uživatelský příklad: 
  Přejete si mít účty v tomto formátu: 133/03/2015
  
Pro nastavení tohoto formátu zvolíte: {number:3}/{month:2}/{year}

* Tip: Do svého formátu můžete přidat i text.

2. Pokud změníte formát, číslování začne opět od čísla "1". Můžete to vždy změnit v další sekci.

3. Zaškrněte prosím políčko, že s tím souhlasíte a klikněte na "Uložit". Poté bude nastaven nový formát.


C. Úprava dalšího čísla účtu

1. Na úvodní obrazovce s nastavením uvidíte, jaké bude další číslo účtu. To znamená, že pokud byste vytvořili nový účet, bude na něm uvedené číslo. Pokud to chcete změnit (třeba proto, že jste právě změnili formát), klikněte na "Upravit". 


 2. Zde můžete uvést, jaké bude další číslo účtu. Povšimněte si, že číslování je v souladu s formátováním, které jste zvolili výše.


 3. Změny prosím potvrďte kliknutím na tlačítko "Uložit".

Feedback and Knowledge Base