Vše o objednávání a platbách za primaERP

 1. O našem partnerovi, společnosti Digital River – poskytovateli platebních služeb
 2. Způsoby placení
 3. Typy předplatného
 4. Objednávání přístupů a proces platby
 5. Co se stane po zaplacení?
 6. Jak získat fakturu za vaši platbu?
 7. Problémy s DPH
 8. Opakovaná platba pro další měsíc / rok
 9. Jak ukončit / zrušit předplatné?
 10. Moje předplatné bylo zrušeno omylem, co mám dělat?
 11. Jak rozšířit / změnit počet přístupů?
 12. Jak zkonsolidovat více předplatných do jediného?

1. O našem partnerovi, společnosti Digital River – poskytovateli platebních služeb


Protože primaERP je užíván a prodáván po celém světě, nezpracováváme platby klientů my sami, ale spoléháme se na našeho partnera. Proto jsou všechny vaše platby realizovány společností Digital River GmbH (www.digitalriver.com), jedním z hlavních světových poskytovatelů e-commerce řešení, pomocí jejich webové aplikace s názvem Share-It. Spolupráce s Digital River zajišťuje bezpečí vašich dat a kdykoli můžete sledovat všechny své objednávky, faktury a platby.

2. Způsoby placení


Dostupné způsoby placení se mohou lišit podle země. Kreditní (debetní) karty jsou však akceptovány po celém světě. V některých zemích je možné platit také platebním převodem. Vaše možnosti uvidíte podle nabídky v průběhu placení.

3. Typy předplatného


Při objednávce přístupů si můžete vybrat principiálně ze tří typů předplatných:
 • Měsíční předplatné (s automatickou obnovou každý měsíc)
 • Roční předplatné (s automatickou obnovou každý rok)
 • Tříleté předplatné (bez automatické obnovy)
Předplatné na delší časové období jsou finančně zvýhodněna. Volbou ročního předplatného můžete ušetřit více než 15% z ceny a s tříletým předplatným můžete ušetřit až 30% v porovnání s měsíčním předplatným.

4. Objednávání přístupů a proces platby


Přístupy můžete objednat přímo z aplikace, použijte menu Nastavení účtu v pravém horním rohu a vyberte volbu ‘Přístupy’.


Na následující stránce klikněte na velké tlačítko ‘Koupit další přístupy’.
V následujícím dialogu vyberte typ předplatného (měsíční / roční / 3 roky), a počet přístupů, které chcete zakoupit.
Pak stiskněte tlačítko ‘Pokračovat k platbě’ a budete přesměrování na platební portál Digital River (adresa by měla začínat https://secure.shareit.com...).

Aplikace platebního portálu vypadá jako e-shop, kde jako produkty jsou jednotlivé typy předplatného. Formulář se skládá z několika částí. V první části můžete vidět předplatné, které jste si vybrali, zde ještě stále můžete případně změnit počet požadovaných přístupů.V další části vyplňte údaje o vaší firmě / osobě. 
Pokud je toto váš první nákup, zadejte pečlivě všechny údaje, protože budou následně použity také na vaší faktuře.
Pokud nakupujete již opakovaně a při předchozím nákupu jste si založili účet (viz dále), můžete se přihlásit k vašemu účtu pomocí e-mailu a hesla a vaše data o firmě se načtou z klientské databáze z předchozího nákupu.
 

 
V poslední části stránky zvolíte způsob platby a další údaje potřebné pro provedení platby.Pokračujte dále tlačítkem ‘Další krok’.

V dalším kroku uvidíte rekapitulaci všech zadaných dat - adres, objednaných položek, údajů o platbě a můžete provést kontrolu, zda je vše zadáno správně.
 


V následující části formuláře si můžete vytvořit klientský účet, takže při příštím nákupu už nebudete muset znovu zadávat všechny vaše údaje a pouze se přihlásíte ke svému účtu mailem a heslem. Důrazně doporučujeme si účet založit, protože pomocí této registrace se budete později moci přihlásit do klientské aplikace Digital River a vidět všechny své objednávky, faktury a další užitečné informace a také případně zrušit /ukončit existující předplatné. Zapamatujte si vaše přihlašovací jméno a heslo pro pozdější použití.V další části (Další informace) můžete zatrhnout zasílání newsletteru na váš e-mail (nepovinné).
Další část (Podmínky předplatného) je důležitá pro měsíční a roční předplatné s automatickou obnovou platby. Musíte zde zatrhnout, že souhlasíte s automatickou obnovou platby pro každé další období (měsíc / 12 měsíců).
Poslední (povinné) zatržítko je třeba jako váš souhlas s Všeobecnými obchodními podmínkami a Prohlášením o ochraně dat, které naleznete na uvedených odkazech.
Nákup dokončíte stiskem tlačítka ‘Nyní zakoupit !’.

Nákup je za chvíli dokončen (může trvat několik vteřin), a poté se zobrazí stránka s potvrzením o nákupu. Uprostřed této stránky mimo jiné naleznete  fakturu za váš nákup k tisku ve formátu PDF, kterou vám doporučujeme kliknutím rovnou zobrazit a vytisknout pro vaše účetní oddělení. Můžete to ale udělat také i později (viz dále odstavec 5 a 6).

5. Co se stane po zaplacení?


Po ověření vaší platby provedeme navýšení počtu vašich přístupů v aplikaci o nově zakoupené, takže je budete moci v aplikaci přiřadit novým uživatelům. Ověření vaší platby může trvat až 4 hodiny, ačkoliv obvykle proběhne mnohem rychleji, zejména u plateb kreditní/debetní kartou (minuty / sekundy). Prosím vyčkejte na potvrzení vaší platby a vaše přístupy budou navýšeny ihned poté. (Není třeba vkládat nikam žádné licenční klíče uvedené v závěrečném potvrzení a v doručeném mailu).

Obdržíte potvrzovací zprávu na vaši e-mailovou adresu, kterou jste zadali v objednávce (při registraci) od odesílatele ‘Share-it s předmětem mailu ‘Informace o platbě’ spolu s číslem share-it objednávky. Mail obsahuje úplnou rekapitulaci objednávky a také důležité odkazy. Jeden z odkazů je na často kladené otázky Share-It produktu (FAQ), kde můžete najít užitečné odpovědi  na otázky týkající se objednávek, plateb a faktur. Druhý link nadepsaný ‘Vaše údaje’ je také velmi důležitý. Pomocí tohoto odkazu se můžete dostat do Digital River klientské aplikace, přihlásit se ke svému účtu a vidět seznam vašich objednávek, faktur a provádět další operace s vašimi předplatnými, které budou popsány dále.
Tento e-mail má také dvě přílohy – fakturu v PDF formátu a Všeobecné obchodní podmínky také v PDF.
Doporučujeme vám si tento mail pečlivě uschovat, budete ho časem potřebovat pro práci s vaším účtem, obzvláště odkaz ‘Vaše objednací údaje’, na který budeme v dalším textu odkazovat jako na  odkaz na ‘Digital River klientskou webovou aplikaci’.

6. Jak získat fakturu za vaši platbu?


Máte několik možností, jak získat fakturu pro vaši platbu během procesu objednání, naleznete ji v PDF formátu:
   1. Na poslední obrazovce s potvrzením zaplacení
   2. V příloze mailu s potvrzením platby
   3. Kdykoliv později se můžete přihlásit do Digital River klientské webové aplikace a fakturu vytisknout z ní.
Poslední možnost využijete také pro automaticky opakované platby v dalších měsících případně letech. Když otevřete link na aplikaci, přihlásíte se přes vaše registrační údaje do aplikace, úvodní stránka vypadá přibližně takto:Můžete zde vidět seznam vašich objednávek (přes odkaz "Přehled objednávek" se sem kdykoliv vrátit).
Přes odkaz “Faktura/potvrzení objednávky” můžete zobrazit a vytisknout kdykoliv vaši fakturu.

7. Problémy s DPH


Pokud na vaší faktuře naleznete chybné údaje (např. chybnou sazbu daně pro vaši zemi, chybějící nebo naopak přebytečné DPH a podobně), prosím  berte na vědomí, že obsah dokladů neřídíme my, ale je plně ve správě našeho partnera Digital River, který jediný může provést nápravu. Můžete se na společnost Digital River obrátit přímo e-mailem prostřednitvím jejich zákaznické linky, nebo se můžete obrátit na nás a my váš požadavek přesměrujeme do společnosti Digital River a budeme vás informovat o výsledku. Obvykle jsou tyto problémy vyřešeny vystavením zpětného (refund) dokladu včetně vrácení platby a provedením nové platby s opravený dokladem během několika dní k vaší plné spokojenosti.

8. Opakovaná platba pro další měsíc / rok


Pokud jste zvolili při objednávce platbu kreditní nebo debetní kartou Share-it vám pošle automaticky e-mail s připomenutím blížící se další platby na další období (měsíc / rok). Pokud nebudete mít námitky k automatické obnově předplatného a platba z vaší karty bude úspěšně provedena, budete moci používat dále primaERP bez jakéhokoliv přerušení.
Pokud jste zvolili platbu převodem, šekem nebo hotově, obdržíte od Share-it výzvu k další platbě včas před její splatností a tento e-mail bude obsahovat všechny potřebné údaje k provedení platby z vaší strany.
Následně po zaplacení obdržíte opět e-mail s potvrzením platby a fakturou.

9. Jak ukončit / zrušit předplatné?


Použijte váš odkaz a přihlašte se do Digital River klientské webové aplikace. Nalezněte v seznamu vaši úvodní objednávku na předplatné a klikněte na odkaz ‘Podrobnosti’ vpravo vedle objednávky. Zobrazí se další stránka s detailními informacemi o předplatném. Najděte část s nadpisem ‘Podmínky předplatného’ a klikněte na odkaz ‘Spravovat předplatné’:Zobrazí se podrobná informace o předplatném, dole naleznete tlačítko s nápisem ‘Zrušit předplatné’:Tímto tlačítkem můžete provést zrušení vašeho předplatného.
Pozor! Po stisku tlačítka nenásleduje žádný potvrzující dotaz. Jakmile tlačítko zmáčknete, bude vaše předplatné okamžitě a nevratně ukončeno!

Zrušení předplatného způsobí, že pro další měsíc / rok nebude již žádná další platba provedena. Po skončení posledního ještě zaplaceného období (měsíc / rok) bude počet vašich přístupů v aplikaci snížen (vyjma volných zdarma přístupů, které vám vždy zůstanou). Nedojde k žádné ztrátě dat. Pokud se později rozhodnete vaše přístupy opět obnovit a můžete pokračovat se zachováním všech do té doby pořízených dat.
Přístupy budou odebrány těm uživatelům, kterým byly naposledy přidávány.
Obdržíte e-mail s potvrzením o zrušení předplatného.
Pokud budete mít jakékoliv problém se zrušením předplatného, můžete se také obrátit na náš support. Můžeme zrušení předplatného
na základě vašeho požadavku udělat za vás.

10. Moje předplatné bylo zrušeno omylem, co mám dělat?


Někdy se může stát, že vaše předplatné se zruší nechtěně, obvykle je důvodem, že platba je bankou odepřena z nějakého důvodu (limity na platební kartě, dočasný nízký zůstatek nebo jiné bezpečnostní důvody). Ale vy chcete dále pracovat se systémem se všemi uživteli a přístupy, které máte zakoupeny. Co v takovém případě dělat?
Pokud pokus o automatické provedení platby na další období selže, obdržíte od Share-It e-mail s informací, že platba nebyla provedena, a že z toho důvodu bylo předplatné ukončeno. I my obdržíme pokaždé tuto informaci o zrušení předplatného a naše zákaznický podpora vás bude obratem kontaktovat, aby se ujistila, že o zrušení víte a bude se vás dotazovat na důvody zrušení předplatného. O zrušení předplatného tedy budete určitě včas informování. Vejděte tedy v kontakt s naší zákaznickou linkou, objasněte situaci, že zrušení nebylo z vaší strany záměrné.
V každém případě jediný způsob, jak obnovit přístupy, které na konci placeného období vyprší, je, zakoupit je znovu, to znamená udělat novou objednávku předplatného pro získání ztracených přístupů.
Pokud problémy, které způsobily neprůchodnost platby, nemůžete odstranit okamžitě a hrozilo by omezení práce s naším produktem, obraťte se na naší zákaznickou linku, můžeme vám pomoci vystavením volných přístupů na přechodnou dobu do doby, než bude nová platna provedena, abyste mohli pokračovat bez přerušení v používání našeho produktu.

11. Jak rozšířit / změnit počet přístupů?


Předpokládejme, že máte již zakoupené 3 přístupy pro primaERP Time Tracking. Nyní jste se rozhodli ve vaší firmě rozšířit počet vašich uživatelů o další dvě osoby. Potřebujete tedy další 2 přístupy. Co je nyní třeba udělat?
V současné době aplikace Digital River neumožňuje změnit částku ani počet objednaných přístupů (licencí) u existujícího předplatného. Podpora této možnosti je přislíbena ze strany Digital River v příští verzi aplikace. V současnosti tedy máte zatím pouze tyto možnosti:
 1. objednat nové předplatné na další 2 uživatele (přístupy). Když to uděláte, budete pak platit každý měsíc (rok) dvě samostatné platby – jednu pro první 3 přístupy a jednu pro další 2 přístupy.
 2. ukončit stávající předplatné pro 3 uživatele a objednat nové předplatné pro celkový počet 5 uživatelů (doporučujeme spíše tuto variantu, abyste se vyhnuli zbytečně velkému počtu plateb v budoucnosti)
Stejným způsobem budete postupovat v případě ročního předplatného.

12. Jak konsolidovat více předplatných do jednoho?


Pokud máte již příliš mnoho předplatných v důsledku opakovaného rozšiřování počtu přístupů (po využití první varianty zmíněné v předchozím bodu), bude pro vás výhodné uvážit sdružení (konsolidaci) všech plateb do jedné za všechny přístupy dohromady. Způsob, jak to udělat, je jednoduchý, i když ne snadný. Musíte nejprve zrušit všechna už existující předplatné a následně zakoupit jedno nové předplatné na všechny přístupy dohromady. V tomto okamžiku je také správný čas na zvážení, zda místo měsíčního předplatného nepřejít na roční předplatné, které vám poskytne výhodnější cenu za měsíc používání. Pokud se rozhodnete konsolidovat své platby do jedné, dejte nám prosím předem vědět, abychom znali důvod ukončení vašich stávajících předplatných.

Máte-li jakékoliv další otázky ohledně objednávání, placení a dodávky našeho produktu, neváhejte kontaktovat naši zákaznickou linku.
Děkujeme.

Feedback and Knowledge Base